Istanbul Masaj Salon Adresleri

Istanbul Masaj

İsveç masajı, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere dünyanın pek çok bölgesinde oldukça popüler olan bir masaj türüdür. İsveç masajı fiziksel sağlığı ve zihinsel sağlığı düzenlemek adına kasların yüzey tabakalarına etki eder ve ön kol, dirsek ve ellerin kullanımını içerir.

Kan dolaşımının artırılması, fiziksel ve zihinsel rahatlama, kas gerilimini ve stresi azaltma, eklem hareketlerinin açıklığını geliştirme gibi durumlar, İsveç masajının en bilindik yararları arasında yer almaktadır.

İstanbul masaj salonu

İsveç Masajı Nedir

İsveç masajı bütünsel bir masajdır. Vücudun her bölgesini (bazı bölgeler müşterinin isteğine göre devre dışı bırakılmaktadır.) kapsayan İsveç masajında, masajın vücuda uygulanışının hem uygulayıcı, hem de uygulatan açısından kolay olması adına çeşitli losyonlar ve kokusuz ya da aromalı yağlar kullanılmaktadır. İsveç masajının seans süresi 30 dakika ile 60 dakika arasında değişmektedir.

İsveç Masajı Teknikleri

İsveç masajında kullanılan pek çok teknik bulunmaktadır. Bu teknikler; İsveç masajında en çok kullanılan öflöraj, hamur yoğurma hareketleriyle benzerlik gösteren petrisaj, basınçlı vuruşlar içeren ve İsveç masajı teknikleri içerisinde en derin teknik olan friksiyon, vücudun uygulayıcı tarafından sallanarak titretilmesi hareketini içeren vibrasyon ve uyarıcı, esnetici etkisi bulunan ritmik, değişken, atik hareketler içeren tapotement teknikleridir. Tapotement teknikleri kendi içerisinde de kupalama, doğrama ve yumruklama olarak üç kısma ayrılmaktadır. Tapotement teknikleri, temel olarak canlandırıcı hareketlerdir fakat bazı kişilerde çok şiddetli bir hareket olarak algılanabilir. Tapotement tekniklerinin süresi çok önemlidir çünkü bu tekniklere uzun süre devam edilmesi durumunda aşırı uyarılma ile kas ve sinirlerin yorulmasına neden olmaktadır. Bunların dışında ayrıca varisli damarlarda ya da kemikli yapılar üzerinde uygulanması sakıncalıdır.

 

Rahatlatıcı mutlu son masaj keyfi

İsveç masajı, İstanbul’da hizmet veren masaj salonlarında da uygulanabilmektedir. Oldukça kaliteli olan ve müşterilerine steril ortamlar sunan bu masaj salonlarında, kolaylıkla İsveç masajı randevusu alınabilmektedir.

Ek olarak benim yaptırdığım mecidiyeköy masaj salonu ve sefaköy masaj salonlarında alttaki müziği açtırmam ile başlayan masaj’ın keyfi gerçek anlamda daha bir eşsizleşmekte. istanbul Masöz ‘ün sihirli parmakları altında aldığım huzur ve dingilik fazlası ile hissedilmekte ve gerçekten masaj yaptırmakta bir hastalık, alışkanlık haline gelmekte o yüzden lütfen kaliteli ve elit masaj salonlarını seçin ve alttaki parçayıda mutlaka dinleyin 🙂

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status